גלול מטה


עיצוב דירה מקבלן / פינוי בינוי / תמ"א, שדרוג ותוספות

התחדשתם בדירה חדשה מקבלן, מזל טוב! הדירה לדוגמא שראיתם נראית נפלא? בדיוק כאן טמון ההבדל בן דירה סטנדרטית וחסרת ייחוד לבין דירה משודרגת בעלת איכות אסתטית ותכנונית גבוהה. בשנים האחרונות אני חשה כי תפקידה של מעצבת הפנים בעיצוב דירה מקבלן, פינוי בינוי או תמ"א, הפך מקובל ואף הכרחי. קונים רבים נעזרים בשירותי עיצוב פנים עוד בשלבים הראשוניים של הפרויקט ובכך מבטיחים לעצמם תוצאה התפורה לצרכים ולחלומות שלהם, למסגרת תקציב מוגדרת מראש ולתוצאה החוסכת זמן, כאב ראש, ריצות, דילמות, בזבוז זמן ובעיקר בזבוז כסף.

לקביעת פגישת היכרות >
עיצוב דירות
עיצוב דירות
רקע שלישי

עיצוב בתים פרטיים
רקע
עיצוב בתים פרטיים

לקביעת פגישת היכרות

כתובת: ארלוזורוב 2, רעננה,  נייד:052-3452477, טלפון:09-7401917
הסטודיו פועל באיזור המרכז והשרון בלבד.

 

רקע רביעי
רקע לטופס יצירת קשר עם המעצבת


סיגל אביטל גילון מעצבת פנים

ברוב הפרויקטים של עיצוב דירה מקבלן בהם אני מעורבת כמעצבת פנים, הקבלנים מאפשרים לקונים לעשות שינויים בתהליך שנקרא "שינויי דיירים". שינויים אלה תלויים במצב הפרויקט באותה נקודת זמן. במידה והדירה "על הנייר", השינויים שניתן לבצע משמעותיים יותר ומאפשרים גמישות תכנונית ועיצובית רחבה יותר, ככל שהדירה לקראת סיום, היכולת לשנות פוחתת בהדרגה ומלווה בהוצאות גבוהות יותר.

עיצוב דירה מקבלן 

מתחילים בפגישת פגישת היכרות איתי כמעצבת הפנים של הבית שלכם, אפיון הצרכים, הרצונות והחלומות שלכם והעברתם לתכנון המותאם לכם אישית ומשקף את העדפותיכם ואורח חייכם. זהו תהליך חשוב והכרחי שתוצאותיו ילוו אתכם מרגע הכניסה לדירה, בחיי היומיום ובשינויים העתידיים (כגון הרחבת המשפחה, ילדים בוגרים ועוד). חשוב לדעת: התוכנית שקיבלתם בתוכניות המכר מהקבלן אינן תואמות בדרך כלל את התוכניות האדריכליות הסופיות, כצפוי הן יהיו פחות מרשימות כאשר נמקם אותם בקנה המידה הנכון ונשבץ בהם את הריהוט והאביזרים המותאמים לכם.

לאחר שנתלבט בין מספר אופציות תכנוניות ונבדוק אותן מול ההתנהלות היומיומית שלכם, נוכל לבחור בתוכנית המועדפת ביותר עבורכם. יש לקוחות ההולכים לאיבוד בין שלל האפשרויות ומתקשים להחליט ויש כאלה ש"חותכים". בשני המקרים אני כאן ללוות, לסייע ולבדוק ביחד מהי הבחירה הטובה ביותר.

שלב ההתאמות לעיצוב הפנים

לאחר בחירת תוכנית עבודה מועדפת, יותאמו יתר המערכות כמו חשמל, אינסטלציה ומיזוג לתוכנית זו. במידה והדירה בנויה, השינויים יכללו תוכנית הריסה / בנייה והתאמה מחודשת של המערכות, במקרה כזה התקציב עולה בהתאם לשינויים.

אני מזכירה ללקוחותיי כי קיימים אלמנטים שאינם ניתנים לשינוי בעיצוב דירה מקבלן: ממ"ד, מיקום מדרגות, גודל חלונות ופתחים, צבע אלומיניום שיוצר אחידות צבעונית בחזית הבניין, מיקומי נקודות אינסטלציה כמו אסלה וצינור הביוב ועוד.

פגישה עם הקבלן לפני עיצוב הדירה

בפגישה כזו מוצגים בפניי המפרטים הטכניים של הפרויקט, החומרים, רשימת ספקים שנבחרו ללוות את הפרויקט ומחירון שינויים הכולל את המחיר לשדרוגים ותוספות בדירה ושעלויותיו יקרות יותר מהמחירים הממוצעים בשוק. מחירון השינויים, הוא מסמך חשוב המאפשר למעצבת לחשב את עלות השדרוג ולבדוק אם הוא עומד במסגרת התקציב שהוגדרה מראש.

בדירה "על הנייר" חלק מהשינויים הם ללא עלות ואף ניתן להזדכות על שינויים כמו ביטול דלת או קיר. כאן המקום להדגיש את חשיבות עבודת המעצבת מול הקבלן, בעבודה יסודית ומקצועית ניתן יהיה לחסוך כסף רב בהכרת מחירון השינויים ובזיכויים המגיעים מהתכנון המקורי של הקבלן שלא יבוצעו בשטח.

ישנם קבלנים המקדמים בברכה התערבות של מעצבים המשדרגים את איכות הפרויקט ומאפשרים לרוכשים להתרשם מהפוטנציאל של הדירה המתוכננת, אולם יש אחרים שהעבודה מולם מלווה בקשיים ובחוסר שיתוף פעולה. בין אלה ואלה עליי למצוא את הדרך לעבוד מול כל קבלן ולראות את טובת הלקוח כראשונה במעלה.

בחירת ספקים וחומרים לשדרוג הדירה

הקבלן יספק לנו מספר חנויות ייעודיות אותם הוא בחר עבורנו ואיתם אנו מחויבים לעבוד. מגבלה זו אינה פוגמת באיכות העיצובית של הפרויקט אלה רק בתחושה שאנו שבויים בידי הספקים הללו. ההתלבטות והבחירה בין מה שניתן על ידי הקבלן לבין מה שאנו מעוניינים לשדרג, תהיה מלווה בדיאלוג פורה ומושכל שבסופו מתקבלת התוצאה הטובה ביותר במסגרת התקציב המוגדר.

מהם האלמנטים בעיצוב דירה מקבלן אותם נרצה לשדרג?

מטבח - הקבלן מתקשר עם שנים או שלושה חברות מטבחים, המספקים מוצר בסיסי, לעיתים באיכות ירודה של חומרים ופרזול. אני מציעה ללקוחותיי בכל המקרים, לשדרג את המטבח שהקבלן מספק, ומתכננת עבורם מטבח פונקציונלי, עם אחסון רב, פרזול איכותי וחומרי גמר טובים שילוו אותם לשנים רבות. ההוצאה של שדרוג מטבח תהיה בדרך כלל הגדולה ביותר בפרויקט (זיכוי עבור מטבח קבלן הוא בן 3000-8000 ₪, תוספת לשדרוג בסביבות 30,000-35,000 ₪.) במידה ותרצו לוותר על המטבח שמציע הקבלן ולהתקשר ליצרן מטבחים אחר או לנגר פרטי, תצטרכו לחכות עד אחרי קבלת המפתח לדירה, לרוב אני לא ממליצה לבחור באופציה זו.
חיפוי רצפה, קירות וכלים סניטרים - כשמגיעים לחנויות שהקבלן בחר עבורנו, מגלים כי האפשרויות מצומצמות, דלות, וברוב המקרים אינן קולעות לטעמכם האישי ובמילים אחרות, רחוקים מהחלום. כאן שוב נכנסת המיומנות והמקצועיות של המעצבת. הסוד הוא בשילוב פריטים "יקרים" עם זולים, בפשרה במקומות מסוימים מול התעקשות במקומות אחרים, כמובן תוך דיאלוג מתמיד עם הלקוח ועם התקציב. בנקודה זו חשוב לציין כי מחיר השדרוג נראה לפעמים זניח, אך יש לקחת בחשבון, למשל בחיפוי רצפה, את המכפלות הנכונות של החומר וכן את עלות הקבלן במידה והאריח גדול יותר ממה שהקבלן מספק.
דלתות – הקבלנים מתקשרים עם ספקים שלעיתים מזוהים עם מוניטין ואיכות טובה, אולם, לספקים אלה יש סדרת דלתות פחות איכותית ואסתטית והם יוצאים מתוך נקודת הנחה שאף לקוח לא יבחר במוצר שעבורו הקבלן שילם. מחיר שדרוג לדלת נראה זניח אך אם ניקח בחשבון את מספר הדלתות בבית, נגלה כי לסעיף זה משקל משמעותי בתקציב השדרוג.
מיזוג – הקבלנים מבצעים את ההכנות הדרושות למיזוג כמו חשמל וניקוז, אך אינם מספקים את המזגנים או ההנמכות הדרושות להם, לתכנון נכון ומוקפד של מערכת המיזוג יש השפעה מכרעת על חיי היומיום והנוחות בבית, לכך מתווספת האסתטיקה בהעלמת המערכות בתוך הנמכות גבס או תקרה וקביעת מיקומי סטריפים מעוצבים למיזוג החלל.
תוספות – קירות דקורטיביים, תכנון ריהוט המותאם לחללי הבית כמו ארונות, מזנון מדפים, בחירת צבעים טפטים, פרקטים, וילונות, תאורה ואביזרים משלימים הם פריטים שאינם קשורים לעבודת הקבלן, אך מצריכים היערכות תקציבית מוקדמת כדי שתרומתם לעיצוב דירה מקבלן תהפוך את התוצאה לאיכותית, הרמונית ומוקפדת.

שוב, יש להדגיש כי כל הבחירות מלוות בבדיקה מתמדת של התקציב ובבחינת העלויות בכל רגע נתון, ישנם מקומות שאמליץ להסתפק במוצר שהקבלן מציע ובמקומות אחרים אבחן חלופות לשדרוג עד להתאמה מרבית, אין דרך אחרת לעיצוב דירה מקבלן עם תוצאה טובה ואיכותית.

פיקוח בשטח על עיצוב דירה מקבלן

התוכניות עם השינויים עוברות לקבלן או מנהל העבודה, כמעצבת חשוב לבדוק בשטח האם הם תורגמו והובנו כהלכה והאם היישום שלהם בשטח תואם את הדרישות והציפיות. אספקט אחר של פיקוח הוא בקרה על איכות העבודה וגימורים איכותיים. לצערנו בסעיף זה התקנים מאפשרים לקבלנים מרווח פעולה רחב, שאינו איכותי ואינו מטיב עם הדיירים העתידיים, לכן חשובה כימייה טובה בן המעצבת לצוות הקבלן, התרעות בזמן ונוכחות בנקודות זמן קריטיות, למשל בהתחלת הנחת חיפוי, בקביעת קירות מחדש ובסימון מחודש של נקודות חשמל או אינסטלציה.

המלצה ומילה אחרונה, חפשו מעצבת פנים שתלווה אתכם לאורך כל הפרויקט מרגע ההתקשרות, דרך הבנייה ובדק הבית ועד לסיום העיצוב של הדירה מהקבלן, כזו שתבין אתכם, תהיה לצדכם, שתצעד אתכם יד ביד בצורה מקצועית ומיומנת לעבר הבית שלכם המשקף אתכם ואת סגנון חייכם ומגשים את החלום שלכם.

אשמח לקחת חלק בתכנון החלום שלכם. לפגישה ללא התחייבות
התקשרו: 052-3452477
שרות עיצוב פנים בשרון ובמרכז

לקביעת פגישת היכרות >

דירה מקבלן - סלון

עיצוב ושדרוג דירה מקבלן מטבח

דירה מקבלן פינת אוכל

דירה מקבלן סלון ופינת אוכל